14 ARALIK YAY’DA TAM GÜNEŞ TUTULMASI

HAK EDİŞ DÖNEMİ

Neyi hak ediyorsun?

Bu soruyu belki de uzun zamandır kendine soruyorsun. Bu sorunun cevabına çok yakın olacağın bir dönem başlıyor. 14 Aralık Pazartesi günü Türkiye saati ile 19:16’da Güney Ay düğümü ile beraber gerçekleşecek Yay Burcu’nun 23. derecesindeki tutulma, hak ettiğimiz ödülleri de, cezaları da beraberinde getirecek. Kişisel karmalarımız ile bizleri yüzleştirecek bir güneş tutulmasından bahsediyoruz. Bu tutulma “TAM” güneş tutulması olması nedeniyle önemlidir. Çünkü etkisini parça parça değil adeta bam diye yaşantınıza getirir. Tabi ki kişisel haritalarımıza göre kimimize sağlık, aşk, para, başarı getirecek kimimize de bu konularda kayıplar yaşatacaktır.  Dediğim gibi hak edişlere göre olacaktır bu yaşanacaklar. Tutulmalar kadersel olur ve yaşanacakların önüne geçme şansımız yoktur. Yalnızca bakış açısı değişikliği ile etkilerini hafifletebiliriz.

 

Genel olarak uykusuzluk, gerginlik gibi temalar olabileceği gibi Yay’ın o yerinde duramayan çocuksu enerjisini de yaşamaya meyilli olacağız. Maalesef ki Yay’ın iyimser, yerinde duramayan o enerjisini malum nedenlerden dolayı yaşayamıyoruz. Çünkü tutulmanın tutulma yöneticisi (significator) Jüpiter,  Satürn ile kavuşumda. Yani Satürn, Jüpiter’i baskılıyor. Ayrıca 23. derecedeki “Ras Alhague”  sabit yıldızı etkisi nedeniyle bizleri biraz depresif olmaya meyilli hale getirebilir. Ayrıca bu sabit yıldızın bir anlamı da ilaçlar, enfeksiyonlar, zehirlenme gibi konuları içerir. Yani malum salgın ile ilgili aşı haberleri gündemde ancak bu sabit yıldızın etkisini göz ardı etmemek gerek. Özellikle 18-21 Aralık tarihinde ilaçlar ve aşılarla ilgili medyada bazı haberler çıkabilir, güvenilirlikleri daha da sorgulanabilir.  Ayrıca bir diğer sabit yıldız olan “Sarin” Yıldızının da etkilerini görebiliriz. Bu yıldız da Sarin Gazı ile alakalıdır. Tutulmada Neptün etkisinde olduğu için gaz ile zehirlenme, şofben zehirlenmeleri veya kimyasal bilinmeyen gazlarla zehirlenme olasılıklarına karşı dikkatli davranmak gerekiyor.

 

Buz dağının görünmeyen kısmı

 

Tutulma Neptün etkisinde. Yani Neptün’ün Kuzey ve Güney Ay Düğümlerine kareleri var. Bu şu demek: Başlanılan bir çok işte belirsizlikler, dolandırılma, kandırılma, emin olamama gibi durumlar yaşayabilirsiniz. Veya gösterilmek istenen durumların arkasında başka hikayelerin olabileceğini de göz önünde bulundurmalısınız. Yani karşımıza gelen durum her ne ise; sağlık, para, kariyer, aşk vb arka planda göründüğünden farklı olabileceğini göz önüne almalı ve daha dikkatli davranmalısınız. Çünkü bu tarz  Neptün etkili tutulmalarda, tutulma etkisi yavaşladığında biz gerçekle baş başa kalırız.

 

Çok güçlü olan bu tam tutulma Türkiye üzerinden gözlenmeyecek. Özellikle Güney Amerika’dan gözlemlenebileceği için o bölgelerde denizlerden gelen tehlikeler ve doğal afetleri de tetikleyebilir.

 

Bu tutulma Türkiye’nin 6.evini etkiyor. Yani sağlık sistemini,  sağlık çalışanlarını anlatan bir alanda. Bu alanlarla ilgili  stresli durumları, net olunamayan belirsiz durumları anlatıyor.

 

Tabi ki kişisel haritalara göre etkisi olumlu da olabilecek bir tutulmadır. Haritalar kişiseldir ve özellikle haritanızdaki 23. derecedeki bir gezegene veya düğümlere açısı varsa çok daha net etkilerini olumlu veya olumsuz olarak yaşarsınız.

 

14 Aralık Güneş Tutulmasının Burçlara etkisi

 

Yükselen Koç: 9.evinizi etkileyecek olan bu tutulma yurtdışı, eğitim ve inançlarla ilgili konularda sizi harekete geçirecektir. Yurtdışı seyahatleri ile ilgili konular planlarınızda olabilir veya yeni bir eğitime katılabilirsiniz. Ayrıca yaşama dair inançlarınızı sorgulayabileceğiniz bir süreçte olacaksınız.

 

Yükselen Boğalar: 8.evinizi etkileyecek olan bu tutulmada krizler yaşayabilirsiniz. Vergi, borç, banka hesaplarınızla ilgili konularda bazı sıkıntılar olabilir. Ortaklaşa işler yapan Boğalar için özellikle biraz stresli bir süreç olabilir. Bu dönem dinlenmeye ve sağlığınıza da dikkat etmenizde fayda var.

 

Yükselen İkizler: 7.evinizi etkileyecek olan bu tutulma evlilik ve ortaklılarla ilgili konulara dikkat etmenizde fayda var. Yenilikçi bazı adımlar atmak isteyebilirsiniz. Ani bir evlilik, ortaklık yapabileceği gibi ani bir ayrılış gibi bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

 

Yükselen Yengeç: 6.evde olacak bu tutulma ile sağlığınıza ekstra dikkat etmelisiniz. Bir iş verenseniz iş yaşamınızda astlarınızla ilgili sorunlarla uğraşabilirsiniz. Veya bir çalışan iseniz işe alım veya işten çıkartma gibi durumlar yaşayabilirsiniz.  Eğer evvelden gelen bir sağlık probleminiz var ise bu tutulma ile olumlu anlamda bir çözüm bulabilirsiniz.

 

Yükselen Aslan: 5.evde olacak bu tutulma ile aşk, çocuklar, yaratıcılıkla ilgili konularda şanslı bir döneme geçecek olabilirsiniz. Aşık olabilirsiniz veya mevcut ilişkiniz var ise sorunlarınızı halledebilmek ve başka bir aşamaya geçmek için güzel etkiler olabilir. Veya hobilerinizi parlatmak daha göz önünde olmak için de güzel bir dönemde olabilirsiniz.

 

Yükselen Başak: 4.evde olacak bu tutulma ile ev, aile, yuva, kökler ile ilgili konularda biraz zorlayıcı etkiler alabilirsiniz. Aile bireylerinden birinin mesuliyetini almak, hastalığıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Ev içindeki düzende de bazı aksaklıklar, belirsizlikler olabilir. Ancak ani hareketlerden, kararlardan kaçınmak ve kendinize bir rota belirlemek için güzel etkiler barındırıyor.

 

Yükselen Terazi: 3.evde olacak bu tutulma ile kardeşlerle, yakın çevre, komşularla ilişkilerde bir takım anlaşmazlıkla var ise bunları çözebilmek için size güzel bir enerji verecektir bu tutulma. Kardeşlerinizle ilgili haberler önemli haberler alabilirsiniz.

 

Yükselen Akrep: 2.evde olacak bu tutulma ile kişisel kazançlarınız konusunda güzel etkiler barındırıyor. Bu dönemde iş teklifleri, projeler, kazançlar konusunda uzun vadeli güzel gelişmeler olabilir. Borçlarınız var ise kapatmak için olumlu enerjiler alacağınız bir dönem olacak.

 

Yükselen Yay:  1.evde olacak bu tutulma fiziksel görünümünüzle alakalı radikal değişimler yapabilirsiniz. Sizi oldukça etkileyecek olan bu tutulmada kendinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Ufak tefek estetik operasyon yaptırmayı düşünen Yaylar için olumlu enerjiler. Diyete veya spora başlamak için de bu enerjiyi kullanın. Sonuçlarını gayet kalıcı olarak alabilirsiniz.

 

Yükselen Oğlak: 12.evde olacak bu tutulma ile artık yorulduğunuzu daha da net hissedebilirsiniz. Arkanızdan çevrilen işleri, gizli düşmanlarınızı, korkularınızı daha net görebileceğiniz ve gardınızı alabileceğiniz bir tutulma. Ayrıca rüyalarınıza da dikkat edin. Rüyalarınız yaşamınızda bazı çözülmeler getirebilir. Sezgilerinize güvenin. Ayrıca sorumluluklarınızın biraz daha azalacağı bir döneme giriyorsunuz.

 

Yükselen Kova: 11.evde olacak bu tutulma sosyal yaşamınızı harekete geçirebilir. Yeni arkadaşlıklara başlayabilirsiniz, arkadaşlarınızla bir amaç için bir araya gelebilirsiniz. Oldukça güzel bir dönem başlıyor.

 

Yükselen Balık: 10.evde olacak bu tutulma ile kariyerde biraz zorlanmalar olabilir. Tutulma Neptün etkisinde olduğundan yaptığınız işte devam edeyim mi etmeyeyim mi? Veya iş sahibi iseniz kapatayım mı devam mı edeyim gibi sorularla baş başa hissedebilirsiniz. İş yaşamınızla ilgili ani adımlar atmamaya gayret edin.

 

 

Diğer yazılarıma da göz atabilirsiniz..