Doğum Haritası – Ay İlişkisi

Doğum haritasında ay hangi burçta ise ona göre okuyunuz.

KOÇTA;

Ateşli, hareketli ve savaşçı bir ruh. Ay’ı koçta olan kişiler yaşamdan ne istedikerini net bilirler. İstekleri toplumsallıktan ziyade biraz daha kendisine hizmet etmelidir.

BOĞADA;

Barışçı, estetik, inatçı, sanatsal ruh. Sahip oldukları maddi-manevi değerler çok önemlidir ve bu değerlere sıkı sıkıya sarılır. Duygularının değiştirecek olaylardan hoşlanmaz.

İKİZLERDE;

Uçan kuş ruhludur. Duygudan duyguya, düşünceden düşünceye çok hızlı geçiş yapar. Yeni olanı, çeşitliliği deneyimlemek ister, Onun için rutin en nefret ettiği kelimedir.

YENGEÇTE;

Duygusal ve hüzünlü bir ruhu vardır. Sevdiklerine, ailelerine, köklerine sıkı sıkıya bağlıdırlar. Sezgileri ve altıncı hisleri çok kuvvetlidir. İçlidir çok içe atar.

ASLANDA;

Eğlence ve oyun sever bir ruhu vardır. Ayrıca Ay aslan kişisi yaptığı her şeyi parlatmak ister. Hep başrolde olmak ister. Gururludur ve yönetmek ister.

BAŞAKTA;

Disiplinli ruh. Ay’ı başakta olanlar için disiplin, tertip ve düzen önemlidir. Bozuk ve dağınık ortamlar ruhsal olarak onu rahatsız eder. Hatta bu tür yerler onu hasta bile eder.

TERAZİDE;

Diplomatik, dengeli ruh. İnsanlarla ilişkilerinde nazik , uyumlu olmak çok önemlidir. Olaylara objektif bakma yetisi nedeniyle, doğru-yanlışı iyi ayırt eder. Kimsenin hakkını yememeye çalışır.

AKREPTE;

Ketum ruh. Ay’ı aktep olan kişi, acılarını, mutluluklarını yani tüm hislerini ruhuna depo eder. İyiliği de kötülüğü de unutmaz. Ayrıca kuvvetli sezgi ve altıncı hisse sahiptir.

YAYDA;

Gezgin ruh. Ay’ı yay olan kişi için en önemli şey, özgürlüğüdür. Gezmek, yeni kültürler öğrenmek ruhlarını doyurur. Ayrıca iyi bir düşünür ve filozof çıkar içlerinden. Kehanet yeteneği de olabilir.

OĞLAKTA;

Karamsar ruh. Yaşama oldukça gerçekçi bakarlar. Gerçekleri abarttığı, gerçekle karamsarlık arasında ince bir çizgide durduğu için, bazen pozitif gerçeklere kayar bazen karamsarlığın diplerinde gezebilirler.

KOVADA;

Hümanist ruh. Toplumsal olaylara, insan hakları gibi konulara duyarlıdırlar. Kişilerden yana değil, fikirlerden yanadır. Duygularını açık açık yaşayan tiplerdir. Sağı solu belli olmaz.

Psikoloji bize kendimizdeki ve diğer insanlardaki bağımlılık eğilimimize yaklaşımımızın doğrudan ebeveynlerimizden, özellikle annelerimizden geldiğini öğretmiştir. Eğer ebeveyn bizim bağımlılığımızla sevgiyle ama dengeli bir şekilde başa çıkabilmişse, ne çok koruyarak, ne de umursamaz davranarak  biz de bağımlılıkla doğru bir şekilde başa çıkabileceğiz demektir. Haritasında Ay/Satürn açısı olan veya Ay’ı Oğlak’ta bulunan kişiler görev duygusuna sahip, ancak ihtiyaçlarına ilgisiz kalan ve çabuk büyümelerini zorlayan ebeveynler tarafından büyütülmüşlerdir. Ay/Neptün açısına sahip veya Ay’ı Balık’ta olan kişilerin aileleri bu kişilerin ihtiyaçlarına daha çok ilgi göstermişler, fakat kendilerine gerçekten ihtiyaç duyulduğunda ortalıkta görünmemişlerdir. Her iki durumdaki kişi de tıpkı anne ve babalarında olduğu gibi diğer insanlara yanıt verme konusunda problem yaşayacaklardır.

Diğer yazılarımıza bu linkten ulaşabilirsiniz.