Evlilik Astrolojisi

Astrolojide en çok sorulan soruların başında evlilik geliyor. Nasıl birisiyle evleneceğim, ben koç burcuyum terazi ile evlenirsem mutsuz olur muyum? Gibi sorular geliyor. Bu soruların hepsi doğum anı haritanızda yani horoskopta gizli. Size kısa bir kaç tüyo vereyim; Haritanızdaki 7.evdeki burç veya burcun yöneticisi, sizin muhtemel eşinizle ilgili bilgi verecektir. Birden çok evlilik yapanlar için ise ikinci eşi, 9.evdeki burç ve yöneticisi belirler.
Örnek verelim; 7.evinizde Boğa burcu var. Bu durumda illa Boğa burcu bir kişi ile evlenirsiniz diye bir kural yok . Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüstür. Bu durumda haritanızda Venüsün hangi burçta olduğuna bakabilirsiniz. Örneğin Venüs Terazideyse eş adayınız Terazi burcu olabilir.

Birleştirilmiş haritalar (kompozit) da oldukça önemlidir, zira normal arkadaş olarak gayet güzel geçinebilen iki insan “birleştirildiğinde”, yani ikisi bir arada yaşadığını düşündüğümüzde tablo hiç iç açıcı olmayabilir. Ya da tam tersi sinastride zorlanan bir çift kompozit haritada bir uyum yakalayabilir. Tabii ki bundan sinastri ya da kompozit çok zorlu durumdaysa diğeri kurtarır anlamı çıkarılmamalıdır. İdeali bu iki analizde de en optimum noktayı bulmaktır.

Astrolojik etkiler hayatımızda hem olumlu hem de zorlayıcı etkiler yaratabilirler, ancak her şeyden önce kişinin seçimleri ve iradesi gelir. Astrologu esasen bir hava durumu sunucusuna benzetebiliriz, ancak o hava durumunda nasıl bir davranış sergileyeceğinin kararı kişiye aittir. Bundan ötürü de nasıl seçimler yaptığımız, kararlar aldığımız ve hayat yolumuzu nasıl çizeceğimiz her şeyden daha önemlidir. Kişisel doğum haritanız üzerindeki astrolojik etkiler hakkında bilgi almak için buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.