Terazi Burcunda Süper Dolunay

Bir süredir bulanık sularda yüzüyorsun. Sezgilerin artmış olabilir, hatta rüyalarına yansımış olabilir. Kafan karışık, hassas hissediyorsun kendini. Belki de yaşamının en belirsiz dönemini yaşıyorsun. Yün yumaklarının içinde ne yaptığını bilemeden bir oraya bir diğer yana hoplayan  kediler gibi karmaşık düşünce yumaklarının içinde bir oraya bir buraya çekiliyorsun.

 

Belki de hayal dünyanı bir süreliğine terk edip, mantıklı düşünme zamanı gelmiştir. Böylelikle yaşamında gerçekten neyi yapıp neyi yapmamayı istediğine daha rahat odaklanacaksın.

Dengen bozulmuştu değil mi bir süredir. İşte Terazi burcundaki dolunay tam da bunu anlatıyor. Denge kurmak, ahenk oluşturmak, barış sağlamak, alma-verme dengesini kurmak, güzelleşmek…

 

Gökyüzünde Ay ve Güneş birbirinin zıt burçlarında karşı karşıya geldiklerinde Dolunay oluşur.

Ve dolunaylar yaşamımızdaki bitişleri anlatır. Hayatımızda tamamlamamız gereken olayları, belirsizlikleri tüm çıplaklığı ile gözler önüne serer ve bitirmemize yardımcı olur.

 

Bazı dolunaylar ekstra önemlidir. Süper dolunay denir bunlara. Dünyadan çok net görürüz çünkü. Hepimizin hafızasında turuncu renkli bir dolunay görüntüsü vardır. Bu dolunay böyle bir dolunay işte.. Yakın ve dokunuşu etkili.

 

8 Nisan 2020 saat 05:35’de Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay. Ve temaları hem kendimizle hem de başkaları ile kurduğumuz ilişkiler üzerine olacak. Bu dönem ilişkilerimizde denge arayışında oluruz. Terazi ve Koç aksı arasında olduğu için sencil ve bencil olmak arasındaki dengeyi anlatır.

 

Yani bu dönem, bazı ilişkiler, iş ortaklıkları yaşamımızdaki görevlerini tamamladıkları için bitebilir. İlişki formları değişmeye başlayabilir ki zaten şu günlerde mecburiyetten birçok ilişki sosyal medya ve sanal dünya üzerinden yürüyor. Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs, İkizler burcunda. Yani Venüs, İkizler burcunda flörtüz davranan bir yapıdadır. Bu noktada ilişkiler çok derinleşmeyebilir. Bu dönem başlayan ilişkiler zihinsel bazlı ve biraz da yüzeysel olabilir. Ve Dolunay haritasında Balık burcu yükseldiği için ve yöneticisi Neptün’ün 12.evde olması sebebiyle ilişkilerde kaos, aldanma ve aldatma risklerinin olabileceğini anlatır. Aman dikkat! Ayrıca ilişkiler en çok Terazi dolunaylarında biter. Denge getirilemeyen ilişkilerden bahsediyorum tabii.

 

Dolunaylar genel anlamda gergin ve dönüştürücü enerjilerdir. Nisan ayı zaten genel anlamda gergin açıların olduğu bir ay. Yani kendimizi bir yerlere sıkışmış hissedebiliriz ki, zaten bir çoğumuz evlerimizden çıkmıyoruz. Bu sıkışmışlık fiziksel anlamda olmayabilir. Kendimizi zihinsel olarak bir hapishanenin içinde hissedebiliriz.  Dolunaya eşlik eden yardımcı rollerdeki Jüpiter ve Plüton’un açıları da pek içi açıcı değil, yani yaşamımızdan özellikle bu alma-verme dengesi nedeniyle bazı insanların çıkabileceğini, içsel olarak bazı duygu ve düşüncelerimizin ölebileceğini gösteriyor. Bu zamanlarda oluşan gergin enerjileri dengelemenin en güzel yolu içe yönelmektir. Nefes, meditasyon, namaz, dua. Hangi ritüel uygun geliyorsa bırakmanız gerekenler için bu ritüelleri kullanın. Yolunuz için yanınızda kalması gerekenler (insanlar, düşünceler, duygular, inançlar, özgürlükler) emin olun kalacaktır. Gidenler artık alanınıza hizmet edemeyeceği için gidecektir zaten.

 

Yine savaşçı gezegen Mars’ın özgürlükçü gezegen Uranüs ile kontağı gökyüzündeki gerilimi arttıracak cinsten. Özgürlüğünüzün iyice kısıtlandığını hissedebilirsiniz. İçimizde bir şeyler ayaklanabilir. Ayrıca ekonomik olarak da ciddi bir gerilimi anlatır. Bu dönem sakarlıklara ve sakatlanmalara ekstra dikkat etmekte fayda var.

 

Son olarak, zorlayıcı olmasının yanı sıra, şifadır bu dolunay. Böyle bakabilirsek tabii. Yaşamımızdaki öncelikleri sorgulamamız için fırsattır. Aile mi? Kariyer mi? Para mı? Aşk mı? “Neyi amaçlıyorum?” sorunuz varsa kendinize dair inceden yanıtları gelmeye başlar.

 

En çok etkilenen burçlar başta Terazi ve Koç burçları olacaktır. Balık, Oğlak ve Yengeç burçları veya bu burçlarda önemli gezegenleri olan kişilerde oldukça nasiplenecekler.

 

Ne diyelim

Şifa olması dileğiyle!

 

Diğer yazılarıma da göz atabilirsiniz..