Venüs Retrosu

Venüs Retrosu

Gestalt psikolojisine göre insan zihni, geçmişte tamamlayamadığı süreçleri bilinç dışı düzeyde sürekli tamamlama eğiliminde olurmuş. Evren insanoğluna eksik işleri tamamlama konusunda güzel zamanlar bahşediyor. Tıpkı gezegenlerin retro yaptıkları dönemler gibi…

 

İki senede bir gerileyen Venüs 5 Ekim tarihinde Akrep burcunda başlayıp 17 Ekim tarihinde Terazi burcunda gerilemesini sonlandıracak. Aslında astroloji ile ilgilenen ilgilenmeyen herkesin bildiği gibi retro,  gezegenin o süre içerisinde ileriye doğru olan enerjisini ortaya çıkartmada sıkıntılar yaşaması anlamına gelir. Bu durumda da doğal olarak eski olaylarla yüzleşmemiz, karara bağlamamız veya sonlandırmamız için tekrar önümüze getirir.

 

Retro olan gezegen venüs olduğuna göre bu gezegenin neleri sembolize ettiğine bakalım. Öncelikle Venüs AŞK gezegenidir. Yani bu süreçte tahmin edebileceğiniz gibi; aklımıza ilk olarak, geçmiş zamanlarda yaşanan ancak sayfası açık kalmış bir aşk öyküsü gelir. Tabi bu retro Akrep burcunda başlayacağı için öfke, tutku, kıskançlık, saplantı gibi uç duygularında eşlik edeceği bir aşk hikayesi olabilir. Dikkat!

Genel Etkileri

Akrep burcunun genelde “ya hep, ya hiç” yaklaşımı nedeniyle belki geçmişte tamamen köprüleri yakıp yıktığınız bir aşkta, tekrar değerlendirebilmeniz için bu süreçte karşınıza gelebilir.  Ancak retro dönemi bitip gezegen eski hareketine geçtiğinde verdiğiniz bu karardan vazgeçebilirsiniz. Yani kısacası geçmiş ikili ilişkiler açısından iyi değerlendirilmesi gereken bir süreç olacaktır.

 

Bu dönem evlilik için uygun bir dönem değildir. Mümkün olabiliyorsa 17 Kasım sonrası için bir gün almanızı öneririm. Ayrıca Venüs estetik ve güzelliği ifade ettiği için; saç boyama, güzelleşme,  estetikle ilgili her konuyu 17 Kasım sonrasına ertelemekte fayda var. Güzellik ve estetik adına bir işyeri açmak gibi bir düşünceniz var ise yine bu tarih sonrası uygun olacaktır.

 

Venüs 8 senede bir aynı burçta ve derecede retro yaptığı için, yaşı uygun olanlar 2010 senesindeki gerileme sürecindekine benzer şeyler yaşayabilirsiniz. Hatırlayın bakalım neler yaşamıştınız? J

 

Ayrıca Venüs finans konularını da sembolize ettiği için bu dönem yatırım yapmak için doğru bir zaman dilimi değildir. Özellikle de gerileme akrep burcunda başlayacağı için finansal krizler yaşanabilir.

 

Tabi ki etkiler kişisel doğum haritanıza göre çok daha yoğun veya daha az etki alacağınız şekle bürünebilir.

Venüs gerilemesi kişisel olarak size nasıl etkiler diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Sevgiler..

Diğer yazılarımızı bu linkten ulaşabilirsiniz.