Yeni Ay

Yeni Ay

Bırakmak istediğimiz alışkanlıklar için en uygun zamanlardır. Zararlı alışkanlıklardan kurtulmak istiyorsanız bu dönemlerinde harekete geçebilirsiniz. Bu dönem Ayın gökyüzünde görünmediği dönemdir.. Diyet için çok uygun bir zaman değildir.

Büyüyen Ay

Yeniay’dan sonra yaklaşık bir hafta boyunca gelişir ve gökyüzünde hilal şeklini aldığını görürüz. Hilal şeklindeyken büyüyen fazdadır. Bu faz da diyete başlamak için çok uygun değildir.

Yeni işler, somut adımlar, yeni atılımlar için yeni ayı kullanmak!

Yeni Ay (ilk dördün); ayın büyüme evresinden dolunaya kadar olan yaklaşık 14 günlük bir zamanı anlatır.

Yeni ay dönemleri, yaşamımıza değişim enerji getirebilir. Yeni kararlar, girişimler, yeni adımlar bu dönemde atılırsa daha somut sonuçlar alınabilir.

Bununla birlikte bu değişim enerjisini doğru okuyup, yorumlayabilirsek doğru kullanabiliriz. Yeniay’ın yaşamımızda hangi alanlarda etki bırakacağı, gerçekleşeceğiz burç ve evin konularıyla ilgilidir.  Örneğin yeni bir iş planlarınız varsa koç burcu enerjisini kullanabilirsiniz. Ya da hukuksal bir süreci başlatacaksanız ay Terazide iken büyüme evresini kullanabilirsiniz.

Yapacağınız işe göre ayın pozisyonlarını kullanmak, işinizde istediğiniz performansı almanızı kolaylaştıracaktır.

Haritasında Yeni ay olan kişiler:

Richard Brason – Girişimci iş adamı. Virgin şirketinin kurucusu. Güneş’i 25˚ Yengeç Burcunda, Ay’ı 1˚ Başak Burcunda. Güneş/arasında 36 derecelik açı var. Yeniay tipi.

Danny De Vito – Oyuncu, yönetmen. Güneş’i 25˚ Akrep Burcunda, Ay’ı 14˚ Yay  Burcunda. Güneş/arasında 19 derecelik açı var. Yeniay tipi.

Galileo Galilei – Bilim adamı. Fizik, matematik ve astronomi konularında çığır açan çalışmalar yapmıştır. Güneş’i 6˚ Balık Burcunda, Ay’ı 20˚ Koç Burcunda. Güneş/arasında 44 derecelik açı var. Yeniay tipi

Pablo Picasso – Sanatçı, kübizmin öncüsü. Güneş’i 2˚ Akrep burcunda, Ay’ı 8˚ Yay Burcunda. Güneş/arasında 36 derecelik açı var. Yeniay tipi

Diğer yazılarımıza bu linkten ulaşabilirsiniz.