AY DÜĞÜMÜ ROTASINI DEĞİŞTİRİYOR

Ay Düğümü 6 Kasım 2018’den sonra Yengeç-Oğlak aksına geçecek ve 6 Mayıs 2020 senesine kadar bu eksende kalacak. Bu tarihler arasında Güneş ve Ay tutulmaları geçekleşecektir. Ay Düğümleri tutulmaların hangi burçlarda gerçekleşeceğini gösterir. Bu tutulmalar Yengeç-Oğlak aksında gerçekleşeceği için özellikle doğum haritasında bu burçlarda gezegenleri olanlar bu süreçte ciddi değişim ve dönüşümden geçeceklerdir.

 

Bu değişim zamanında gerek toplumsal gerek kişisel olarak kadersel, beklenmedik gelişmeler yaşanacaktır. Ay düğümleri Zodyak’ ta tam döngüsünü 18-19 senede bir tamamladığı için 1999-2000 yıllarında gerek toplumsal, gerek bireysel olarak yaşadığımız temalar hayatımızda daha fazla yer edinecektir.

 

2017 Temmuz ayından bu yana ay düğümleri Aslan-Kova aksındaydı. Tabi ki herkes bu geçişin kadersel temalarını haritasına göre farklı yaşam alanlarında deneyimledi. Genel anlamı ile bu aksın ana teması her birimizde mevcut olan toplumsallıktan, arkadaşlık bilincinden, hümanist tutumlardan biraz daha kendimizi düşünecek noktalara biraz tutkulu, biraz çocuksu, biraz aşkla bakmayı, bu alanlarda güven aramayı deneyimlemek oldu diyebiliriz.

 

6 Kasımda Kuzey ve Güney Ay Düğümü Yengeç-Oğlak Aksına geçecek dedik peki bu ne demek? Genel anlamı ile ailevi konular, çocuklar, kadınlarla ilgili konular, duygusallık arayışımız yani güveni bu alanlarda aramak gibi temalar çok daha görünür olacaktır. Toplumsal düzeyde çocuklar ve kadınlarla ilgili çokça haberlerin yer alacağını, belki yeni kanun düzenlemelerinin yapılacağını söyleyebiliriz. Bununla birlikte tutulmalar Güney Ay Düğümünün anlattığı toplumsal statü, meslek, kariyer alanlarında kadersel değişiklikleri gerek bireysel olarak gerek toplumsal arenada daha fazla deneyimleyeceğiz.

 

Aslında bu dönem evren bizi seçimler yapmak için zorlayacaktır:

 

  • Toplumsal arenada olmak ile aileyle olmak,
  • Kariyer yapmak ile çocuk yapmak,
  • İnsanlara karşı merhametli ve yardımcı olmak ile bana ne demek,
  • Maddi kaynakların güvenliği ile manevi olanın güvenliği arasında kalmak,
  • Maddiyatçı bir yapıya bürünmek ile manevi alana yönelmek gibi ikilemler yaşatacaktır.

 

Unutmayı ki bunların hiç birisi kişisel yorumlar değildir. Doğum haritanızda Yengeç-Oğlak aksı hangi ev alanlarındaysa, hangi gezegenleriniz bu evlerdeyse, bu evler köşe evlerse vb…durumlarda aldığınız etkiler çok daha kuvvetli olacaktır.

 

2019 Güneş Tutulmaları

  • 6 Ocak 2019 Oğlak burcunda güneş tutulması
  • 01 Temmuz 2019 Yengeç burcunda güneş tutulması
  • 26 Aralık 2019 Oğlak burcunda güneş tutulması

 

2019 Ay Tutulmaları

  • 21 Ocak 2019 Aslan burcunda ay tutulması
  • 17 Temmuz 2019 Oğlak burcunda ay tutulması

 

Daha önce yazmış olduğum Ay Düğümleri yazısı için tıklayınız..