Akrep ve Yükselen Akrepler

Aya iletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda geri harekette olacak. Bu geri hareket sizin aşk, çocuklar, yaratıcılık, hobiler, spekülatif kazanımlar alanınızda zorlanmalar, gecikmeler, ertelenen konuların tekrar gündeme gelmesi anlamına gelir.  Partnerinizle anlaşmakta sorunlar yaşayabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili alacağınız bir haber yanıltıcı olabilir veya onlarla iletişimde sorunlar yaşayabilirsiniz. Eski aşklarınız tekrar gündeminize gelebilir. Özellikle yatırım konusunda risk almamak gereken bir dönemdir. Büyük yatırımlar için Retro sonrasını beklemekte fayda var.

6 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeniay Merkür Retro’sunun olumsuz enerjisini biraz da olsa azaltacaktır. Bu yeniayda yeni bir aşk gelebilir. Merkür gerilemesine rağmen karşınızdaki kişiden emin olmadan ilişkiye başlayıp bir şans vermek isteyebilirsiniz veya eski sevgiliniz geri dönmek isteyebilir. Bu durumda Retro bitene kadar kafanız karışabilir ancak unutmayın Retro ile gelen eski aşklar Retro bitiminde gider. Yine de karar size ait.

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Sizin ilişkiler, evlilik ve ortaklık alanınızda gerçekleşecek olan bu uzun transit ikili ilişkilerinizde adeta devrim niteliğinde değişimler getirecektir. Evli olan Akrepler için evlilikte özgür olma isteği, heyecan isteği artacaktır. Sizi kısıtladığını düşündüğünüz kişilerden özgürleşmek isteyeceksiniz.

Mart Ayındaki Gelişmeler

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz.

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Bu transit sizin ilişki ve evlilik yaşamınızda mücadele gerektiren durumları da işaret edebilir. Oluşabilecek gerginliklere dikkat etmekte fayda var. İçinize attığınız duygular bir anda dışarıya çıkmak isteyebilir. Ayrıca Mars ilişkinizde aşk ve tutku dolu bir süreci de müjdeleyebilir. Hayatınızdaki kişiye daha da bağlanabilirsiniz.

21 Mart tarihinde Terazi burcunda meydana gelecek dolunayda özellikle arkanızdan çevrilen gizli işler, gizli düşmanlıkları fark edebilirsiniz. Kendinizi kontrol etmekte zorlandığınız durumlarla baş başa kalabilirsiniz. Özellikle bu olaylar uykusuzluk yaşamanıza neden olabilir. Psikolojik olarak depresif hissedebilirsiniz. Kendinizi rahatlamak için meditasyon, yoga, dua gibi yöntemden yararlanabilirsiniz.

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek ve size ailenizle sıcak bağlantılar kurmak için destek olacak. Evinizde dekorasyon anlamında bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Ailevi sorunlarınız bu dönem düzelir. Ailenize yeni bir kişi katılabilir veya ailenizden bu dönem ihtiyacınız olan maddi desteği görebilirsiniz.