Aslan ve Yükselen Aslanlar

Aya iletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda geri harekette olacak. Bu dönem mali olarak çok açılmamanız gerekir. İnternet üzerinden yapılan işlerde kart bilgilerinize dikkat edin. Bu dönem kredi kartlarında çalınma, kullanılma gibi riskler vardır. Bilgileriniz kopyalanabilir. Dikkat edin!

6 Mart tarihinde Balık burcundaki yeniayda özellikle maddi konularda bazı kararlar vermek, kendinize mali anlamda yeni bir kaynak oluşturmak için harekete geçmek isteyebilirsiniz. Eşinizin, ortağınızın üzerinden veya aile mirasıyla gelen bir para söz konusu olabilir. Bir borcunuzu kapatmak isteyebilirsiniz. Eğer sağlık açısından bir sorununuz var ise operasyon için karar vermeniz kolaylaşır. Ancak yine bu alanda bir Merkür Retro’su yaşandığını unutmamak gerekir. Böyle bir durum yaşıyorsanız ve çok acil değilse 28 Mart sonrasında bir tarih belirlemenizde fayda var. Retro etkisi olarak ödemeler konusunda beklediğiniz haberler geç gelebilir. Ancak yeniay Merkür Retro’sunun negatif etkisini bir nebze de olsa hafifletecektir.

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Sizin meslek ve kariyer alanınızda değişim yaratmaya başlıyor. Uzun vadeli hedefleriniz, amaçlarınız ve mesleğinizde heyecan ve özgürlük arayışında olacaksınız.

Mart Ayındaki Gelişmeler

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz.

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Bu pozisyon meslek ve kariyer yaşamınızda mücadele etmeniz gereken durumlar yaşayabileceğinizi işaret eder. Yeni girdiğiniz bir işte kendinizi ortaya koyabilmek için çok çalışmanız, savaşmanız gereken durumlar olabilir. Azimli olmanız gerekecektir.

21 Mart tarihinde Terazi burcunda meydana gelecek dolunayda özellikle yakın çevrenizle iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Özellikle kardeşleriniz veya yakın akrabalarınızla ilgili sizi gerebilecek olaylar yaşanabilir. Ayrıca elektronik cihazlarınıza dikkat etmelisiniz. Gönderdiğiniz mesajlara ve maillere dikkat etmelisiniz. Farklı kişilere gidebilir.

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek ve sizin ilişki ve evlilik yaşamınızda güzel gelişmeler yaşamanıza neden olacak. Bir süredir devam eden bir ilişkiniz varsa teklif alabilirsiniz ya da evlilik teklif edebilirsiniz. Evli ancak sorunlar yaşayan Aslanlar için ise sorunları aşabileceğiniz bir süreç olacaktır. Ortaklıkla yürüttüğünüz bir işiniz varsa maddi getirisi gayet tatmin edici yeni projelere imza atabilirsiniz.