Balık ve Yükselen Balıklar

5 Mart itibariyle yılın ilk Merkür Retro’su Balık burcunda başlıyor. Sizin burcunuzda olacak Retro’da kişisel hedefleriniz konusunda zihniniz bulanıklaşabilir, bazı gecikmeler yaşayabilirsiniz. Ayrıca teknolojik aletlere dikkat etmenizde fayda var. Bilgisayar kullanırken dikkat edin bir şeyler dökülmesin. İletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Söylemek istedikleriniz yanlış anlaşılabilir. İçinize kapanık olabilirsiniz.

6 Mart tarihinde Balık burcundaki yeniay size bir şeylere başlamak için güç verse de Merkür Retro’su sonrası yeni bir şeylere başlamanız doğru olacaktır.

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Sizin iletişim, yazmak, konuşmak gibi zihninizi ve fikirlerinizi ifade eden yaşam alanınıza giriyor. Kendinizi ifade etme ve ilişki kurma şekliniz oldukça radikal bir şekilde değişecek. Olaylara ve insanlara dair fikirleriniz ve davranışlarınızda da köklü değişimler olacak.

Mart Ayındaki Gelişmeler

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz.

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Nisan ayına kadar enerjinizi yakın çevrenizde olup bitenlere, düşünme, yazma, satış ve pazarlama gibi faaliyetlerinize yönelik kullanabilirsiniz.

21 Mart tarihinde Terazi burcunda meydana gelecek dolunay ile aklınızda olmayan bir ödeme çıkabilir. Bu borç eşiniz, ortağınız veya ailenizden geliyor olabilir veya bir kredi ödemesi de sizi bu anlamda zorlayabilir. Eşinizin ya da partnerinizin işiyle ilgili bir değişiklik de olabilir. Belirsiz durumlar var ise netleşebilir. Harcamaları dengelemek gereken bir dönem olacaktır.

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek. Bu süreçte yalnız kalmak, içinize dönmek zihinsel olarak özgürleşmek için bazı çalışmalar yapabileceğiniz bir dönem olacak. Eski sevgiliniz dönmek isteyebilir. Merkür Retro’sunda olduğunuzu unutmadan karar vermenizi önerim. Retro ile gelen eski ilişkiler Retro bitiminde gider. Bu dönem fiziksel veya zihinsel bir rahatsızlığınız var ise iyileşme yaşayabilirsiniz.