Başak ve Yükselen Başaklar

Aya sizin de yöneticiniz olan iletişim gezegeni Merkür’ün Balık burcundaki geri hareketi ile başlıyoruz. Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda Retro yani geri harekette olacak. Bir gezegenin geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro’su dönemlerinde yaşanır. 5-28 Mart arası eşinizle veya sevgilinizle aranızda gergin durumlar oluşabilir. Partnerinizle birbirinizi yanlış anlayabilir, sorunlar yaşayabilirsiniz. İletişim kaynaklı ertelenen problemleri çözmek için de aslında uygun bir zaman dilimidir. Bu ev ortakları, imzaları, sözleşmeleri, davaları da ifade ettiği için mümkünse imza atmayın ancak erteleyemeyeceğiniz sözleşmeler var ise imza atarken maddeleri çok dikkatli okuyun. Ertelenen bir iş ortaklığı varsa tekrar gündeme gelebilir, bu dönem değerlendirilebilir.

6 Mart tarihinde Balık burcundaki yeniay Retro’nun negatif etkisini biraz da olsa düzeltecek. Merkür gerilemesine rağmen bazı yalnız olan Başaklar yeni bir ilişkiye başlayabilir. Bu yeni ay evli ve sorunlar yaşayan Başaklar içinse bu sorunlarla yüzleşmek ve dönüştürmek için güzel etkiler barındırıyor.

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak ve sizin seyahat, eğitim, yurtdışı konularında köklü değişimler yaşamanızı sağlayacak.

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz.

Mart Ayındaki Gelişmeler

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Bu tarihe kadar özellikle seyahatler gündeminizde olabilir. Tüm enerjinizi yabancı ülkelere seyahat etmek, yeni kültürler tanımak için veya yurtdışı bağlantılı işlerinize harcayabilirsiniz. Bir öğrenciyseniz bu enerji tamamıyla yükseköğreniminize yönelik olacaktır.

21 Mart tarihinde Terazi burcunda meydana gelecek dolunayda mali konularda bazı hassas kararlar almanız gerekecektir. Düşünmeden para harcamamaya dikkat edin. Özellikle internet üzerinden yapılan işlemlerde dikkatli olmalısınız.

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek ve gündelik meşguliyetlerinizde canınızı sıkan konular var ise iyileşmeye başlayacak. İş ortamınızda elde ettiğiniz başarılarla başlayabilirsiniz. Terfi alabilirsiniz. Maddi olarak daha iyi şartlara sahip yeni bir iş teklifi alabilirsiniz. Yüzünüzün daha fazla güleceği ve daha pozitif hissedeceğiniz bir zaman dilimi olacak.