Boğa ve Yükselen Boğalar

Ayın sizin için en önemli olayı ani değişim gezegeni Uranüs’ün burcunuza geçişi olacak. Aslında Uranüs 2018 yılında Boğa burcuna geçmişti ancak Kasım ayında Retro hareketiyle tekrar Koç burcuna döndü. 6 Mart tarihinden sonra 7 yıl boyunca sizin burcunuzda olacak. Bu süre boyunca yaşamınızda pek çok konuda sizi değiştirmeye, dönüştürmeye çalışacak. Siz yükselen Boğalar genellikle güvenilir, sağlamcı yapınızla bilinirsiniz ancak Uranüs size almadığınız riskleri aldırabilir, pek çok konuda maceracı, özgürlükçü yanınızı ortaya çıkarabilir. Fiziksel olarak görünümünüzde de sıra dışı değişimler yapabilirsiniz. Otoritelere kafa tutacak boyutta özgürlük arzunuz artabilir.

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz.

6 Mart’ta Balık burcunda bir yeniay oluşacak. Bu yeniayda yeni bir sosyal çevre edinmek isteyebilirsiniz. Sizi yaşamınızdaki ideallerinize ulaştırabilecek insanların olduğu ortamlarda bulunabilirsiniz. Yalnızsanız gireceğiniz bu yeni ortamlarda yeni bir aşk bulabilirsiniz. Ancak bu süreç aynı zamanda Merkür gerilemesine denk geleceği için Retro dönemleri yeni bir aşka yelken açmak çok da önerilmez.

Mart Ayındaki Gelişmeler

İletişim gezegeni Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda Retro yani geri harekette olacak. Bir gezegenin geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro’su dönemlerinde yaşanır. Sizin haritanızda Merkür 11.evinizde geriliyor olacak. Yeniay dönemi yeni sosyal ortamlar oluşturma, yeni arkadaşlarla tanışma süreciniz olacak dedik. Bununla birlikte eski arkadaşlarınızdan, dostlarınızdan haberler alabilir veya onlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca gerek eski arkadaşlarınızla ilişkilerinizde gerek şu anki sosyal çevrenizde yanlış anlaşılmalar, hayal kırıklıkları, aldatılmalar, darılmalar, küslükler, iletişim pürüzleri yaşayabilirsiniz. Bu süreçte dışarıya açılmaktan ziyade kendinizi iç dünyanızda tutmak isteyebilirsiniz. Sosyalleşmek için çok motive hissedemeyebilirsiniz. Yardım kuruluşlarında bir takım işleriniz varsa süreç çok hızlı ilerlemeyebilir. Hatta bu konuda bazı pürüzler çıkabilir.

Mars 1 Nisan tarihine kadar sizin burcunuzda olacak. Marsın burcunuzda olacağı süre boyunca enerjiniz artacak, efor sarf etmeniz gereken işlerde kendinizi çok enerjik hissedebilirsiniz. Kendinize dönük olmayı isteyeceğiniz bir dönem olabilir. Fiziksel görünümünüzle ilgili Uranüs’ünde etkisi ile radikal bazı değişimler gerçekleştirebilirsiniz. Diyete, spora başlamak için değerlendirilebilecek bir dönem.

21 Mart’ta Terazi burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay zamanı maddi kaynaklarınızla ilgil bir süreci sonlandırabilirsiniz. Mesela bir ödemenizi bitirebilirsiniz. Elinize geçen bir para ile ilgili karar vermekte zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Bankacılık işlemlerinde ekstra dikkat etmenizde yarar var.

Sevgi, aşk, para gezegeni Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek. 27 Mart tarihine kadar toplum önünde göründüğünüz alanda özellikle de kariyer alanınızda size şanslı gelişmeler vermeye başlıyor. İşinizde sıra dışı farklı fikirler ve ilişkiler geliştirebilirsiniz. Yöneticilerinizle var olan problemlerinizi sıra dışı yöntemlerle giderebilirsiniz ya da şu an yaptığınız işten çok daha farklı orijinal, daha iyi koşullara sahip faklı bir iş teklifi alabilirsiniz.