İkizler ve Yükselen İkizler

Mart ayına Balık burcundaki yeniay ile başlıyorsunuz sevgili ikizler. Yeni aylar yeni başlangıçları ifade eder. Yeniay sizin iş, kariyer alanınızda gerçekleşeceği için bu ay kariyer yaşamınızda yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Toplum önünde göründüğünüz alanla ilgili yeni kararlar alıp, uygulamaya geçirebilirsiniz. Kafanızda şu ana kadar yaptıklarınızın üzerinde büyüklükte bir proje varsa bunu uygulamaya koyabilirsiniz. Sadece bu alanda yapacağınız değişimleri Merkür Retro’su bitiminde hayata geçirmeniz çok daha olumlu sonuçlar verecektir.

Özellikle 27 Mart sonrası Venüs Balık burcuna yani sizin kariyer evinize gireceği için, iş ile ilgili oldukça destekleyici olacaktır.

Sizin de yönetici gezegeniniz olan iletişimden sorumlu gezegen Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda Retro yani geri harekette olacak. Bir gezegenin geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro dönemlerinde yaşanır. Sizin kariyer alanınızda gerçekleşecek olan bu gerileme durumu Mart ayı boyunca mesleğinizle ve otorite figürleri ile ilgili bazı iletişimsel sorunlar yaşanabileceğini ifade eder. Kendinizi ifade ederken sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Hayal kırıklıkları, fikirsel konularda aldanma, aldatılma gibi durumlar yaşanabilir. Ayrıca devletle iş yapan bir yapıdaysanız evrak işlerinizde bazı gecikmeler yaşanabilir.

Mart Ayındaki Gelişmeler

Ani değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Geçtiğimiz 7 yıl boyunca sosyal çevrenizde oldukça sıra dışı değişimler yaşadınız. Farklı insanlar yaşamınıza girdi. Artık bu alandaki düzenlemeleri bitirerek 6 Mart sonrası önümüzdeki 7 yıl boyunca yaşama daha farkında, daha içsel, daha ruhani bakacağınız bir dönüşüm sürecine giriyorsunuz.

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz.

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Sizin 12.evinizde gerçekleşecek bu transitte bazı arkadaşlarınızın arkanızdan iş çevirdiğine şahit olabilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda var. Uyku problemleri yaşanabilir, iç dünyanızda bazı çatışmalar duygu ve düşünceler yaşayabilirsiniz. Bu sürecin geçici olduğunu bilmelisiniz. Bu süreci en hafif şekilde geçirebilmek için bilinçaltı çalışmaları, yoga, meditasyon gibi konularla ilgilenmek size fayda sağlayacaktır.

21 Mart tarihinde Terazi burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay sizin aşk yaşamınızda bazı gerginlikler hissetmenize neden olabilir. İlişkisi olan İkizler için iletişimsel problemlerin de etki göstereceği bir süreç olacaktır. İki taraflı kalp kırmalar yaşanabilir. Sakin kalmaya özen gösterin. Çocuklarınızla ilgili konularda da sinirli davranışlar içerisine girebilirsiniz. Hamilelik düşünenler için bebek haberi gelebilir.

Aşk, sevgi gezegeni Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek. 27 Mart tarihine kadar eğitim hayatına devam eden bir ikizlerseniz size şans getirecektir. Sınavlarınız iyi geçer, iyi notlar alırsınız ya da yurt dışı başvurularınız varsa olumlu geri dönüşler alırsınız. Yurtdışı seyahatleriniz gündemdeyse böyle bir seyahatte tanışacağınız birine gönlünüzü kaptırabilirsiniz.