Koç ve Yükselen Koçlar

Siz liderlik etmeyi seven, öncü bir burçsunuz. Ancak gökyüzü Mart ayı boyunca liderlik etme, engelleri aşabilme konularında biraz engelleyici etkiler verecek. Bu sizde biraz gerginlik oluşturabilir. Sizin için bu ay bir frene bir gaz pedalına basmak gibi hissettirebilir.

6 Mart’ta  Balık burcunda bir yeniay oluşacak. İçe dönüş anlamında yeni bir takım çalışmalara başlamak isteyebilirsiniz. Yeni bir eğitime katılmak gibi mesela… Zaten Güneş’in 21 Marta kadar Balık burcunda ve bu alanda transitte oluşu da yaptığınız işlerde biraz daha arka planda kalmanız gerektiğini size hatırlatacaktır.

İletişim gezegeni Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda Retro yani geri harekette olacak. Bir gezegenin geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro’su dönemlerinde yaşanır. Sizin haritanızda Merkür Retro’su 12.evde gerçekleşecek. 12.ev kapalı bir evdir. Yani kontrol dışı gelişen olayların, gizli saklı işlerin, gizli hastalıkların, gizli düşmanlıkların evidir. Arkanızdan çevrilen gizli saklı işler varsa bu dönem ortaya çıkabilir. Dışarıdan etkilere açık olacağınız bir zaman dilimindesiniz. Bu nedenle kandırılma, kolayca ikna edilme gibi durumlara karşı dikkat etmenizde yarar var. Bu süreçte biraz daha içe döneceğiniz, geçmişinizi sorgulayacağınız zamanlardan geçeceksiniz.

Bu Retro döneminde olaylara çok mantıklı değil duygusal bakabilirsiniz. Mantıklı davranmak gereken, objektif olmak gereken işlerde zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Özellikle bilinçaltınıza atmış olduğunuz duygu ve düşünceler ortaya çıkabilir ve sizi rahatsız edebilir. Bu anlamda arınmak, temizlenmek için uygun dönem olacaktır. Sezgilerinizin açılacağı, birçok farkındalık yaşayabileceğiniz bu dönemi özellikle yoga, meditasyon gibi aktivitelerle geçirebilirsiniz.

Mart Ayındaki Gelişmeler

Yönetici gezegeniniz Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda yani sizin para evinizde olacak. Parasal kazançlarınız, ihtiyaçlarınız, planlarınız, maddi güvence sağlayabilmek konusunda yapabileceklerinizi hayata geçirebilmek için destekçiniz olacak. Para kazanmak konusunda kendinizi biraz daha hırslı hissedebilirsiniz.

6 Mart tarihinde değişim gezegeni Uranüs’ün de Boğa burcuna geçiyor olması önümüzdeki 7 yıllık süreçte yine kişisel kazanımlar alanında sizi oldukça dönüştürecek olayları yaşamınıza çekecek. Mesela yıllardır para kazandığınız kaynaklarınız değişebilir. Bambaşka kaynaklardan gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Ani kazanılan veya kaybedilen paralar söz konusu olabilir.

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz.

21 Martta Terazi burcunda bir dolunay meydana gelecek. Sizin ikili ilişkiler, işbirlikleri, evlilik, ortaklık evinizde gerçekleşecek bu dolunayda ilişkileriniz ve ortaklıklarınızla ilgili konularda bazı dönüşümlere fırsat verebilir, tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Sıfır derecede olacak bu dolunayda yeni başlangıçlarda yapabilirsiniz. İlişkiniz var ise ileriye dönük bazı kararlar alabilirsiniz. Mantıklı davranmanız gereken noktalarda duygusal davranabilirsiniz. Nedensiz olabilecek tartışmalara dikkat etmekte fayda var.

Bu ay özellikle alerjilere ve bağışıklık sisteminizle ilgili yaşadığınız sorunlar var ise bunlara dikkat edin. Merkür Retro’su özellikle alerjilerinizi arttırabilir. 

Sevgi ve aşk gezegeni Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek. 27 Mart tarihine kadar sosyal çevreniz, arkadaşlarınızdan yana şanslı olacağınız bir dönem olacak. Umut ettiklerinizin yaşamınıza dahil olabileceği arkadaşlarınızdan ve sosyal çevrenizden destek görebileceğiniz bir süreç olacak.