Kova ve Yükselen Kovalar

Mart ayına yılın ilk Merkür Retro’su ile başlıyoruz. İletişim gezegeni Merkür 5-28 Mart arası Balık burcunda gerileyecek. Bir gezegenin Retro yani geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro’su dönemlerinde yaşanır. Merkür sizin parasal kaynaklarınızın ifade edildiği 2.evinizde gerilecek. Bu ev kazanç ve para evidir.

Gelen paranın hızla gittiğine veya geçmişten bir takım borçların, ödemelerin karşınıza çıktığına şahit olabilirsiniz. İnternetten para ile ilgili işlemler yaparken dikkat edin. Yanlış hesaplara gidebilir. Balık burcundaki Merkür zihinde bulanıklık verebilir unutkanlıklar artabilir. Mali olarak değerli eşyalarınız dikkat edin bir yerlerde unutabilirsiniz. Maddi olarak bir durgunluk yaşanabilir. Ancak unutmayın ki bu geçici bir süreç. Geçmişte ertelemiş olduğunuz iş planlarınız gündeminize gelebilir.

6 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeniay enerjisi Merkür’ün olumsuz etkisini bir nebze de olsa hafifletecek. Ancak siz yine de mali konularda ay sonuna kadar risk almayın.

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Yaşadığınız yeri veya evi aniden değiştirmek isteyebilir, bir süreliğine başka bir şehre ya da ülkeye taşınmak durumunda kalabilirsiniz. Bu transit sizin ait olma anlayışınız üzerinde etkili olacak. Kendinizi hiç bir yere ait hissetmeyebilirsiniz. Güven ve bağlılık algınızı gözden geçireceğiniz ve bu alanlarda özgürleşebileceğiniz bir zaman dilimi olacaktır.

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz.

Mart Ayındaki Gelişmeler

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Bu tarihe kadar ailevi konulara dikkat etmenizde fayda var. Enerjiniz ailevi konulara yöneliyor. Aile büyükleriniz ile iletişiminizde öfke, gerginlikler içeren durumlar yaşanabilir. Dikkat edilmeli. Ayrıca enerjinizi ev değişimi, ev arayışı gibi durumlara da yoğunlaştırabilirsiniz.

21 Mart tarihinde Terazi burcunda meydana gelen dolunayda seyahatleriniz artabilir. Tatil durumu oluşabilir veya rutin yaptığınız seyahatlerinizde kontrolünüz dışında gelişebilecek aksilikler yaşanabilir. Olaylara biraz daha karamsar yaklaşma eğiliminiz artabilir. Yolculuklarınızda rötarlar yaşanabilir. Ayrıca bir öğrenciyseniz akademik konularda elinizde olmayan gerginlikler yaşanabilir.

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcunda olacak. Fiziksel olarak daha çekici olacağınız, daha da güzelleşeceğiniz bir dönem olacak. Cazibeniz artar. Ortamlarda bakışlar size doğru döner. Ayrıca bireysel olarak gerçekleştirmek istedikleriniz konusunda kendinizi daha motive hissedersiniz. Bu hedeflere yönelik çalışmalar size mali anlamda kazanç getirebilir. Yalnızsanız bu dönem aşkı bulabilirsiniz. İlişkiniz var ise daha tutkulu bir ilişkiye dönüşür.