Oğlak ve Yükselen Oğlaklar

5 Mart itibariyle yılın ilk Merkür Retro’su Balık burcunda başlayacak. Bir gezegenin Retro yani geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro’su dönemlerinde yaşanır. Bu süreçte elektronik aletlere dikkat etmek, eğer acil değilse yeni bir elektronik alet almamak uygun olacaktır. Bilgilerinizin mutlaka yedeğini alın. Çevrenizdeki insanlarla fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. En çok kardeşlerinizle ve yakın çevrenizle… Mailleriniz ve mesajlarınız doğru kişilere gitmeyebilir veya ulaşmayabilir. Dikkat etmenizde fayda var.

6 Mart tarihinde Balık burcundaki yeniayda Merkür Retro etkileri azalsa da yine de iletişimsel konularda sorunlar hafiflese de aksamalar devam edecektir.

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Size aşkta beklemeyeni bekle diyor Uranüs. Sizin yapınızdan oldukça farklı, özgürlüğüne düşkün, fikirleri ve görünümü ile sıra dışı birisiyle ani başlayan ilişkiler yaşayabilirsiniz.

Mart Ayındaki Gelişmeler

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz.

1 Nisan’a kadar aşk hayatınızın hareket kazanacağı bir süreçte olacaksınız. Yalnızsanız yeni bir aşk kapınızı çalabilir veya partnerinizle ilişkinizde daha tutkulu bir döneme girebilirsiniz. Enerjiniz ilişkilerinize yönelik olacaktır. Çocuklarınız varsa eforunuzu onlarla beraber zaman geçirmeye, aktivitelere ayırabilirsiniz.

21 Mart tarihinde Terazi burcunda meydana gelecek dolunayda kariyer eviniz etki alacak. Bu dolunayda işinizden ayrılmak istiyorsanız bunu gerçekleştirebilirsiniz. Mantıklı olmanız gereken bir konuda duygusal yaklaşabilirsiniz. İşyerinizdeki ilişkilerinizde daha yapıcı olmalısınız. Üstlerinizle, iş arkadaşlarınızla gerginlikler yaşanabilir. Tepkilerinizi duygusal değil biraz daha mantık çerçevesinde vermelisiniz.

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek ve sizin maddi kaynaklarınıza yönelmenize ve onları arttırmanıza yardımcı olacak. Parasal anlamda güzel gelişmeler yaşayacaksınız. Uzun zamandır beklediğiniz bir maaş artışı olabilir veya beklemediğiniz bir anda prim almanız şeklinde olabilir. Kendinizi ekonomik anlamda rahatlamış hissedebilirsiniz.