Terazi ve Yükselen Teraziler

5 Mart tarihinde iletişim gezegeni Merkür yılın ilk Retro’suna yani geri hareketine Balık burcunda başlayacak. Bir gezegenin geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro’su dönemlerinde yaşanır. Mart ayı boyunca özellikle sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Geçmiş dönemde yaşamış ve atlatmış olduğunuz bir rahatsızlığınız varsa tekrar edebilir veya ertelediğiniz, ihmal ettiğiniz bir durum varsa bu süreçte tekrar gündeminize gelebilir. Günlük işleriniz biraz daha sıkıcı gelebilir bu dönem… İş arkadaşlarınızla iletişimsel problemler yaşayabilirsiniz veya işverenseniz çalışanlarınızla yanlış anlaşılmalar olur ve işler aksayabilir.

6 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeniay Retro’nun olumsuz enerjisini biraz da olsa düzeltecek. Bu yeniayda beslenme rutininize veya sağlığınıza biraz daha fazla odaklanabilirsiniz. İş yaşamınızla ilgili yeni bir sayfa açmak isteyebilirsiniz. Yeniay iş ile ilgili değişimleri, önemli projeleri düşündürür ancak hayata geçirmek için Merkür Retro’sunun bitmesini beklemenizi öneririm.

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Uranüs sizin özellikle finansal konular, eşinizin gelirleri, ortaklı işlerinizdeki kazanç konularını dönüştürmeye geliyor. Ayrıca kült konulara bakış açınızın da kökünden değişeceği yıllar yaşayacaksınız.

Mart Ayındaki Gelişmeler

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz.

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Bu tarihe kadar ortak mali konulara efor sarf etmeniz gerekebilir. Para çıkışlarına dikkat edin. Bu dönem biraz artabilir. Özellikle eş veya ortaktan kaynaklı borçlar gündeminize gelebilir.

21 Mart tarihinde burcunuzda meydana gelecek dolunayda yaşamınızın her alanını kapsayacak gerginlikler yaşayabilirsiniz. Biraz daha ben diyeceğiniz bir dönem olacaktır. İkili ilişkiler alanında da bazı kararlar alacağınız bir süreci gösterir. Tepkilerinizi frenlemeye çalışın. Fiziksel olarak görünümünüzde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz.

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek ve yalnız olan Teraziler için aşk zamanı fısıldanıyor olacak. Venüs’ün transiti ile aşk yaşamınızda hareketli, tutkulu bir dönem başlıyor. Yaratıcılığınızı daha rahat ortaya dökebileceğiniz bir süreçtesiniz. Ayrıca çocuk sahibi olmak isteyenler için Venüs size bu ay oldukça destekleyici etki veriyor.