Yay ve Yükselen Yaylar

Yılın ilk Merkür Retro’su Balık burcunda başlıyor. İletişim gezegeni Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda geri harekette olacak. Bu Retro sürecinde aile bireyleri ile olan iletişiminizde bazı pürüzler, sıkıntılar çıkabilir. Seslerin yükselebileceği, hayal kırıklıklarının yaşanabileceği bir süreç olacaktır. Eve elektronik eşya alırken dikkat etmenizde fayda var veya evinizde tadilat, bakım gerektiren işleriniz çok acil değilse ertelemeniz iyi olacaktır. Sorunlar çıkabilir. Ayrıca gayrimenkul almak, satmak için çok uygun bir zaman dilimi değildir.

6 Mart tarihinde Balık burcundaki yeni ayda Retro’nun yarattığı olumsuz hava biraz rahatlıyor. Yuvanız, ailenizi ilgilendiren konularla ilgili yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Veya evinizle ilgili bir gelişme olabilir. Yuva kurmak, ev alıp satmak gibi konular gündeminize gelebilir. Ancak çok acil bir durum yok ise size bunları hayata geçirmeniz için Retro sonrasını öneririm.

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Uranüs bu süreç boyunca yaşamınıza sağlığınız, iş yeriniz, çalışma arkadaşlarınız veya astlarınızla ilgili ani değişimleri getirecek.

Mart Ayındaki Gelişmeler

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz.

1 Nisan tarihine kadar iş yaşamınızda biraz daha mücadele gerektiren bir dönem yaşayacaksınız. İşinizle ilgili konularda, astlarınızla, çalışma arkadaşlarınızla gerginlik, sinirlenebileceğiniz durumlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu dönem sağlık konularınıza da dikkat etmelisiniz.

21 Mart tarihinde Terazi burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunayda içinde bulunduğunuz sosyal gruplar, cemiyetler, arkadaşlarınızla fikir uyuşmazlıkları yaşayabilirsiniz. Tartışmalarda dengeli davranmaya dikkat etmelisiniz. Biraz duygusal yaklaşabilirsiniz.

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcunda olacak ve yakın çevrenizde bağlantılı olduğunuz insanlar aracılığıyla bazı fırsatlar yakalayabileceksiniz. Ticari bir işiniz varsa, iletişim sektöründeyseniz, yazmak, çizmek gibi konularda aktifseniz veya  sosyal medyada aktif biriyseniz bu alanlardan parasal kazançlarınızın artabileceği bir dönem olacaktır.