Başak ve Yükselen Başaklar

Ayın başında başak olarak özellikle bazı kazalara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Trafikte sakin olun. Sizi kızdıracak, enerjinizi yanlış kullanmanıza neden olabilecek insanlardan uzak durmalısınız.  Venüs’ün 4 Şubat’ta Oğlak burcunda geçmesi ile birlikte bekar olan Başaklar için yeni bir ilişki sayfası açılabilir. Özellikle 1 Mart’a kadar aşk hayatınızda şansınız açık olacak veya evli olan ve partneriyle sorunlar yaşayan bir Başaksanız sorunlarınızı aşabileceksiniz. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu ay destekleyici olacaktır. Ayrıca yaşamdan biraz daha keyif aldığınızı fark edeceksiniz.

5 Şubat tarihinde Kova burcunda gerçekleşecek yeniay, iş ve hizmet alanlarınızda size yeni kararlar aldırabilir. İş ile ilgili değişimleri önemli projelerinizi, programlarınızı hayata geçirebileceğiniz bir dönemden geçiyorsunuz. Bunları gerçekleştireceksiniz. Günlük beslenme rutininize veya sağlığınıza da bu dönemde biraz daha fazla odaklanabilirsiniz. 11 Şubat sonrası yönetici gezegeniniz Merkür Balık burcuna geçecek ve 17 Nisan’a kadar burada kalacak. Özel hayatınızla ilgili iletişiminiz artacak. Eşiniz, ortağınız veya sevgilinizle ilgili konularda olumsuz esen rüzgarlar varsa iletişiminizi yumuşatarak bu rüzgarları dağıtabilirsiniz veya bir davanız var ise bu konuda önemli bir takım gelişmeler gerçekleşebilir. Konu ne olursa olsun eşiniz ve ortağınızla ilgili iletişiminizi Mart başına kadar yapmanızda fayda var. Sonrasında istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz.

13 Şubat’ta eş, ortak kazanımları gündeminizde olacak. Ortak parasal konularda hızlı gelişmeler, sürprizler yaşayabilirsiniz. Bu para girişi olabileceği gibi para çıkışı şeklinde de olabilir. Yine kaza gibi tehlikeli durumlara dikkat etmenizde fayda var. 14 Şubat’tan sonra seyahatler gündeminizde olabilir. Özellikle yabancı yerlere seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek size keyifli gelecek. Yükseköğreniminize, yurtdışı bağlantılı işlerinize, eşinizin akrabaları ile ilgili durumlara enerjinizi harcamanız gerekebilir. 19 Şubat’ta burcunuzda gerçekleşecek olan dolunay, duygusal olarak kendi derinliklerinize girmenizi ve duygularınızı gerçekten hissetmenizi sağlayacaktır. Biraz kendinize odaklanacağınız, özel yaşamınızda bazı kararlar alacağınız bir süreç olacak. Fiziksel görünümünüzde de bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz.

Diğer burçlar için tıklayınız!