Merkür Balıkta! Hülyalı düşünceler zamanı

İletişim gezegeni Merkür, 3 Şubat-10 Mart  arasında Balık burcunda ilerleyecek. Bu süreçte 17 Şubat-10 Mart arasında geri harekette olacak ve kısa bir süre Kova burcuna geçiş yapıp tekrar Balığa geçecek ve buradaki seyrini tamamlayacak. Astroloji bilen bilmeyen herkesin aşina olduğu retrosundan daha sonra bahsedeceğim. 

Bu iki aylık süreçte biraz duygusal olabiliz. Merkür düşünme ve iletişim kurma şeklimizi anlattığı için yaşamımızda çok önemli bir yere sahip. Merkür Balık burcunda hem düşük hem zararda dediğimiz pozisyondadır yani kendi doğasını ortaya koyamaz.  Bunun meali hayaller ile mantık arasında bocalama yaşayacağımız bir süreç başlıyor demek. 

Balık burcu hayal gücü, sezgiler, ruhsal konular, maneviyat, merhamet, kendini feda etmek temalarını içerir. Merkür ise mantıklı tarafımızı anlattığı için, düşüncelerimizi toplamak konusunda biraz zorlanabileceğimizi, kafa karışıklığına neden olabilecek durumlar yaşayabileceğimizi, mantıklı karar vermekte zorlanıp kararlarımızı duygularımız ile alabileceğimizi ifade eder. Karşımızdaki insanlar  için fazlaca fedakar olabiliriz veya fedakarlığı onlardan bekleyebiliriz. Merkür’ün ifade ettiği akılcı olmak, analitik düşünme yerine kendimizi daha maneviyata vermek tefekküre dalmak, daha merhametli olmak gibi durumlar daha ön plana çıkacaktır. Odaklanma problemleri bu dönem sıkça yaşanır. Evrensel boyutta bir algı artışı olabilir. Somut olandan ziyade soyut konularda düşünme tarzımız gelişir ve bu zaman zarfında içinizdeki sanatçı ortaya çıkmak isteyebilir. 

Sözün özü bu yerleşimin bize mottosu “manevi bilgilere dalma zamanıdır”