Venüs Balık burcunda

Venüs astrolojide sevgi, aşk, estetik zevklerimiz, güzellik, yaratıcılık, yaşamdaki hoşlandığımız konuları  ifade eder. Balık Burcu ise  manevi olanla, kolektifle çok alakalıdır. Ayrıca bütünleşme, kendini feda etme, romantizm,  sezgisellik, spiritüalizm ve maneviyatla da  ilgilidir. Bugünden itibaren Venüs Balık burcunda seyahat edecek. 7 Şubat tarihine kadar yaşamlarımızda sevgi ve aşk konuları daha fazla gündemimizde olacak. Bu süreçte bizleri aşkın daha ruhsal ve ilahi boyutunu deneyimleme fırsatları sunacak. Kendimizi aşkın hissedebiliriz.

Özellikle sanatsal işlerle ilgilenenler için yaratıcılıklarını ortaya koymak açısından en doğru zamanlardır. Çevrenizdeki insanlara karşı çok daha merhametli, fedakar, daha yardımsever hissedebilirsiniz. Manevi ve ruhsal konulara daha fazla  ilgi gösterebilirsiniz.  Ayrıca bu konularda iyileşmek için terapiler almak açısından da en doğru zamanlardır.

Ancak Venüs’ün gölge taraflarına dikkat etmekte fayda var. Venüs Balıkta sınırsız, sonsuz sevgi, ilahi aşkla çok alakalı olduğu için, ilişkide olduğunuz kişilere karşı sınırların ortadan kalktığını fark edebilirsiniz. Bu dönem yaşanacak ilişkiler çok romantik olmakla birlikte, karşınızdaki kişiyi fazla idealize edip, olumsuz yanları görme konusunda ilüzyon yaşayabilirsiniz.

Her şeye rağmen Venüs balık Burcunda güçlüdür ve insanlığın gerçekten ihtiyaç duyduğu sevgi, merhamet ve yardımlaşma konularını gündeme taşıması yaşadığımız süreçte önemlidir.

Aşkla kalın…