YILIN İLK TUTULMASI!!

Bir sayfa kopuyor zamandan…

Yılın ilk ay tutulması 10.01.2020 saat 22:20’de Yengeç burcunda gerçekleşecek. Ay tutulmaları dolunaylardır ve bir tamamlanmayı ifade eder. Ne tür bir tamamlanma diye düşünürseniz; 2018 senesinin Temmuz ayında yaşamınızda ne tür değişimler başlamıştı bunu düşünebilirsiniz. O dönem yaşamınızdaki yeni başlayan olaylar, yeni giren insanlar, para, aşk, iş, kendiniz, aileniz konu her ne ise bu defterin artık sizin için kapanma zamanı geldi çattı.

Genel olarak baktığımızda da gündemimizde yuva, aile, ev, anne, beslenme, korunma ihtiyacı gibi konular daha ön planda olacaktır. Bu süreçte çok nostaljik hissedebilirsiniz. Sık sık “acaba geçmişte daha mı mutluydum” düşüncesi oluşabilir. Bu düşünceye çok takılmamakta fayda var. Bu süreçte evinizle ilgili konulara yönelebilirsiniz. Taşınma, alım-satım gibi konuları tamamlayabilirsiniz. Annenizle, aile bireyleriyle, sevdiklerinizle zaman geçirmek duygusal açıdan besleyici olacaktır.

Tutulmada Yengeç burcundaki Ay’a, Neptün güzel bir destek verecek. Hayal gücünüz artabilir, ilham gelebilir, yaratıcılık gereken konularda çalışmalara daha fazla destek bulabilirsiniz. Ayrıca çevremize karşı kendimizi daha merhametli, çevremize karşı daha yardımsever hissederiz. Ayrıca sezgilerimizin oldukça artar.

Bu manevi etki dışında yine bir jenerasyon gezegeni olan Plüton tutulmada etkili olacak. Ancak etkileri maalesef yumuşak olmayacak. Plüton genel anlamda takıntılı durumları, zorlayıcı faktörleri, kontrolü veya kontrolsüzlüğü, aşırı gücü,  öfke, yıkım, ölüm gibi konularla ilgilidir ve haritanızda hangi ev alanından geçiyorsa o alanı oldukça zorlayarak dönüştürecek etkiye sahiptir. Bir de bu dolunayda Satürn ile kavuşumda olması da işleri oldukça zorluyor. Satürn eskiyen yapıları yıkan, yaşamın sorumluluğunu ciddi bir şekilde ele almaya zorlayan bir enerjidir. Takılıp kaldığımız, ilerleyemediğimiz noktalar varsa oralardan çıkartır bizi. Tabi bunu gerçekten çalışarak, çabalayarak yapabiliriz.

İmajınız, parasal durumunuz, ailevi konularınız, düşünme şekliniz, ilişkileriniz, evliliğiniz, kariyeriniz, sosyal çevreniz, bilinçaltınız artık doğum haritanızdaki hangi ev alanında bu etkileri alıyorsanız o alanın dönüşeceğinden hiç şüpheniz olmasın. Ayrıca tutulmaya Oğlaktaki Merkür’de eşlik ettiğinden dolayı kararlarınızı alırken, duygu, mantık çelişkisini çokça yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde duyguları anlayamamak, kararlar verirken katı düşüncelere, esnek olmayan fikirlere sahip olmak bazı iletişimsel sorunlara neden olabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Yaşamınızda bir sayfa daha kapanırken, yeni ve beyaz sayfalar açılmasını dilerim..

AstroDuru