Jüpiter Yay Transiti

Jüpiter Yay Transiti

Merhabalar,

Bu yazımızda Jüpiter’in 9 Kasım 2018 tarihindeki Yay burcuna geçişini anlatmak istiyorum.  Jüpiter 12-13 ayda bir burç değiştirir. Yaklaşık 12 aydır Akrep burcunda ilerlemekteydi. 9 Kasım 2018 tarihinde yöneticisi olduğu Yay burcuna geçecek ve 3 Aralık 2019 tarihine kadar burada seyrine devam edecek.

Jüpiter Yay Transiti Anlamları

Geleneksel anlamda astrolojide büyük iyicil gezegen olarak geçen Jüpiter; şans, varlık, zenginlik, sınırları genişletme anlamlarını taşır.

Bu geçişin genel temaları uzak ufuklara açılmak, yabancı kültürleri deneyimlemek ve bu alanlarda büyümeyi ifade eder. Bu dönemde inançlara çok vurgu olacağını gösterir. Bu vurgu insanlardaki inanç, hoşgörü ve adalet gibi duyguların gelişmesine neden olur. Bizden farklı düşünen, yaşayan insanlara daha hoşgörülü, daha anlayışlı olmaya teşvik edebilir ki bence toplum olarak en çok buna ihtiyacımız var gibi geliyor.

Bu transit yabancı ülkelerle ilgili deneyimleri de arttıracaktır. Bir çoğumuz için yolculukların arttığı, turizm, yüksek öğrenim, akademik konular, uluslararası ilişkiler, dış ticaret gibi konuların çok daha fazla gündemde olacağı bir süreç olacaktır. Kimimiz bu yolculukları fiziksel olarak gerçekleştirip, ufkumuzu genişleten deneyimler yaşayacakken kimimiz içinse bu yolculuk içsel gerçekleşecek ve hayata çok daha derin anlamlar yükleyip felsefi bir bakış açısı getirecektir.

Jüpiter Yay Transiti Hakkında

Jüpiter’in Zodyak’ta bir turu 12 sene sürmektedir. Yani Jüpiter en son 24 Kasım 2006 ayında Yay burcuna geçmişti ve 19 Aralık 2007 senesine kadar da bu burçta kalmıştı. Bu dönemlerde yaşamınızdaki temalara benzer konuların tekrar gündemimize gelmesi söz konusu olabilir.

Jüpiter transiti sizin hangi evinize denk geliyorsa , o ev konularında kelimenin tam anlamıyla bir büyüteç görevi görecektir.

Burçlara göre yorumları lütfen yükselen burcunuza göre okuyunuz;

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR Lütfen tıklayınız!

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR Lütfen tıklayınız!

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER Lütfen tıklayınız!

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER Lütfen tıklayınız!

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR Lütfen tıklayınız!

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR Lütfen tıklayınız!

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER Lütfen tıklayınız!

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER Lütfen tıklayınız!

YAY VE YÜKSELEN YAY BURCU Lütfen tıklayınız!

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR Lütfen tıklayınız!

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR Lütfen tıklayınız!

BALIK VE YÜSELEN BALIKLAR Lütfen tıklayınız!