İkizler ve Yükselen İkizler

Ayın özellikle başlarında gökyüzü, sosyal çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinize dikkat çekiyor. Özellikle de maddi konularda yaşanabilecek krizlere karşı ikizler olarak dikkatli olunması gereken bir zamandasınız. Büyük umutlar bağladığınız, ideallerinize giden yolda beraber yol aldığınız insanlarla bazı gergin durumlar, güç çekişmeleri, ayrılıklar yaşanabilir. Ancak yaşanabilecek olumsuz duyguların biraz dışında kalmayı başarabilirseniz gayet rahat atlatabilirsiniz.

Bu ay ilişkilerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayacaksınız. Uzun süreli bir ilişkiniz var ise evlenmeye karar verebilir, evlilik teklifi alabilirsiniz. Eğer evliliğinizde bazı sorunlar varsa iletişim gezegeni Merkür’ün şans gezegeni Jüpiter ile olumlu görünümü ikizler olarak var olan problemlerinizi çözebilmenizi sağlayacaktır.

4 Şubat’ta Venüs Oğlak burcuna geçecek ve sizin biraz daha para konularına odaklanmanıza neden olacak. 1 Mart tarihine kadar özellikle eş veya ortaklı kazançlar, miras, vergi gibi konularda daha bilinçli, planlı adımlar atabilirsiniz. Maddi anlamda krizler yaşıyorsanız, bazı rahatlamalar söz konusu. Mesela beklediğiniz ve uzun süredir gelmeyen bazı paraların gelmesi gibi. Eşinizle veya ortağınızla yaptığınız işlerden toplu paralar veya aileden beklenen bir miras var ise gelebilir. Geçmiş aylara oranla, parasal yönden Mart’ın başına kadar daha şanslı gelişmeler yaşayacaksınız.

5 Şubat tarihinde Kova burcunda bir yeniay meydana geliyor. Bu yeniay ile birlikte umutlarınızın gerçekleşebileceği bir süreç başlıyor. Eğitimine ara veren bir ikizlerseniz tekrar başlangıç yapma arzusu hissedebilirsiniz veya eğitimlere katılıp kendinizi bir alanda uzmanlaştırmak isteyebilirsiniz. Astroloji gibi alanlar daha çok ilginizi çekebilir. Ayrıca bu yeniayda oldukça yoğun ve keşiflerle dolu seyahatler de gerçekleştirebilirsiniz. Bir yolculuk sırasında yeni bir eğitim fırsatıyla da karşılaşabilirsiniz. Bu yolculuklar fiziksel değil zihinsel de olabilir. Bu yeniay boyunca kendinizi felsefi bir ruh içinde hissedebilirsiniz. Öğrenme arzunuzu besleyen ve bu konuda size ilham veren insanlarla bir arada olabileceğiniz zamanlar yaşayacaksınız.

Çevrenizdeki Etkiler

13 Şubat’ta sosyal çevrenizdeki arkadaşlarınıza dikkat etmenizde fayda var. Özellikle 14 Şubat sonrası Mars’ın Boğa burcuna geçişi ile bu arkadaşlarınız sizin kontrol edemeyeceğiniz tarzda bazı davranışlarda bulunabilirler. Yani arkanızdan iş çevirebilirler. Bu biraz rahatsız edici olabilir. Dikkat etmenizde fayda var. Ayın ortasından sonra enerjinizi dışarıya yansıtmak yerine biraz daha iç dünyanıza çevirebilirsiniz. Uykunuza dikkat etmeniz, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Dikkat etmezseniz özellikle boğaz bölgesinde ses kısıklığı gibi durumlar yaşayabilirsiniz.  Meditasyon, yoga gibi zihinsel aktiviteleri arttırmak ve terapi almak için uygun zamanlar.

Yönetici gezegeniniz Merkür 11 Şubat’tan 18 Nisan’a kadar Balık burcunda olacak. Sizin için özellikle kariyer konularında daha fazla iletişim kuracağınız bir dönem olacak. Belki yeni bir iş teklifi ile karşılaşacaksınız veya yöneticiniz ile maaş artışı, terfi veya işiniz ile ilgili rahatsızlık duyduğunuz konulara yönelik konuşmak isteyeceksiniz. Bu konuşmayı Mart ayı öncesi yapın. Sonrasında Merkür retrosu başlayacak. Mart sonrasına kalması durumunda istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. 19 Şubat’ta Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ile aileniz ile ilgili konularda duygusallık içeren gergin durumlar yaşayabilirsiniz.  Aile bireyleri ile iletişiminize ekstra dikkat etmelisiniz. Bir sağlık problemi yaşanması ve sizin ilgilenmeniz gereken bir durum oluşabilir veya kendi aileniz ile eşinizin ailesi arasındaki bazı durumlar ön plana çıkabilir.

Diğer burçlar için tıklayınız!