Yengeç ve Yükselen Yengeçler

Şubat ayına yengeç olarak iş ve kariyer alanında birtakım hızlı oluşabilecek gelişmelerle başlayacaksınız. Özellikle beraber iş yaptığınız kişiler ile bazı güç çekişmelerine, sürtüşmelere dikkat etmenizde fayda var. Evli olan yengeçler için; kariyer yaşamınız ile evliliğiniz arasında kalmış gibi hissedebilirsiniz. Eşinizle işinizden dolayı bazı tartışmalar güç savaşları yaşanabilir. Sakinliğinizi korumaya çalışın. Zaten 4 Şubat’a kadar sürecektir.

4 Şubat’ta Venüs Oğlak burcuna geçecek ve 1 Mart’a kadar ilişki ve evlilik yaşamınızla ilgili güzel gelişmeler yaşayacaksınız. Yengeç ve Bekar olanlar için evlenme kararı alınabilir veya evlilik teklifi gelebilir. Evli olan ve evliliğinde sorunlar yaşayan bir yengeçseniz bu problemleri aşmanızda, ilişkininizi güçlendirmenizde güzel bir etki alacaksınız. Ortaklaşa girişilen bir işiniz var ise yine bu dönem maddi getirisi iyi olan işler yapabilirsiniz.

5 Şubat tarihinde Kova burcunda gerçekleşecek yeniay özellikle ortak maddi konularda vermeniz gereken kararlarınızı hızlandırmanızı sağlayabilir. Maddi olarak yeni bir kaynak çıkabilir karşınıza ya da eş, ortak, miras yollu gelen bir para uzun zamandır kapatmak istediğiniz bir borcunuzu kapatmanıza yardımcı olabilir. Uzun süredir ertelediğiniz bir operasyon durumunuz var ise yeniay sonrası dönem bunu gerçekleştirmek için de oldukça uygun bir zaman dilimini anlatıyor.

10 Şubat sonrası seyahat, ticaret, yurtdışı bağlantılı işleriniz, yabancılarla yapılan ortak işler ve görüşmeler gündeminizde olacak. Yükseköğrenimine devam eden bir yengeçseniz bu dönem derslerinize, sınavlarınıza daha iyi odaklanabilirsiniz. Bu dönemde seyahatleriniz daha ziyade öğrenme isteğinize hizmet edecek türden olacak.

Kariyerinize Etkisi

13 Şubat’ta kariyerinizle, işinizle ilgili ani verilebilecek riskli kararlar olabileceğini anlatıyor. Bu kararlar çalışma koşullarınızla ilgili de olabilir, astlarınızla ilgili de olabilir. İş değiştirmek, pozisyon değiştirmek gibi.

14 Şubat sonrası bulunduğunuz gruplar ve sosyal çevrede yaptığınız başarılı işler konuşuluyor olacak. Biraz daha sosyalleşmek için istek duyabilirsiniz. Bazı kulüplere, derneklere üye olabilir, çevrenizi genişletebilirsiniz.

19 Şubat tarihindeki dolunayda özellikle yakın çevrenize karşı ister istemez hassasiyetiniz artacak. Kardeşlerinizin veya akrabalarınızın hayatlarında sizinle bağlantılı olan bazı olaylar karşınıza çıkabilir. Bir eğitime başlamak veya kısa mesafeli yolculuklar gündeminize gelebilir. Özellikle mart ayından sonra çevrenizle kurduğunuz iletişime biraz daha dikkat etmelisiniz.